İngilizcede Bilinmesi Gereken Pratik Cümleler

İnsanların hayatlarında her türlü bilgiyi öğrenerek kendilerini yenilemeli ve geliştirmelidirler. Özellikle yabancı dil öğrenimine büyük önem vermeleri gerekmektedir. Yabancı dil denince akla öncelikli olarak İngilizce gelmektedir. İstenilen türde eğitim alınarak İngilizce öğreniyorum diyebilmek İngilizce öğrenmenin yarısına ulaşmanızı sağlayacaktır. Dil sabır ve çok çalışma sağlayarak öğrenilmektedir. İngilizce öğreniminde çalışarak öğrenilen bilgilerin hafıza da yer etmesi ve unutulmaması sağlanır. Özellikle kişiler İngilizce öğrenirken en çok kelime ezberleme konusunda sıkıntı yaşarlar. Bunun için pek çok yöntem bulunmaktadır. Öğrenciler için bu yöntemlerden kendilerine en uygun olan seçilmelidir. Bunun yanı sıra her gece ezberlenen kelimelerin tekrar edilmesi de büyük katkı sağlayacaktır.

İngilizce de kelimelerin bilinmesinin yan ısıra belli başlı cümlelerde bulunmaktadır. Bu cümlelerin bilinmesi öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine yardımcı olacaktır. Pratik İngilizce cümlelere baktığımız da; hello- merhaba, have are you?- nasılsınız?, Just a minute- Sadece 1 dakika izin ver, Keep in touch- Muhafaza et, Keep it up- Aynen devam et, Keep your promise- Sözünü tut, Let me see- Bir bakayım, Let’s not waste our time- Zamanımızı boşa harcamayalım, Me too- Ben de, More or less- Aşağı yukarı, My god- Aman Tanrım, Mind your own business- Siz kendi işinize bakın, Move out of my way- Yolumdan çekil, Never mind- Boş ver, zararı yok, No one knows- Kimse bilemez, No problem- Sorun yok, My treat- Bu benden, Not bad- Kötü değil, None of your business- Seni ilgilendirmez, Not yet- Henüz değil, Of cours- Tabiî ki, See you- Görüşürüz, Shut up- Kapa çeneni, So much the beter- Daha iyi ya, So long- Hoşça kal, So so-şöyle böyle, Take care- Kendine iyi bak, Thank you-Teşekkür ederim, That’s all- Hepsi bu, That’s neat- İlginç bir şey, They hurt- Onlar acıtır, Time after time-Zaman zaman şeklinde pek çok cümle ile karşılaşılmaktadır bunların yanı sıra daha pek çok cümleye de ulaşmak mümkündür. Bu tür cümleler günlük yaşamda sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Aylar yıl içinde on iki tane olarak karşımıza çıkmaktadır. Aylar mevsimlere göre de bölünme sağlanmaktadır. ingilizce aylar konusu temel öğretilen bilgiler arasındadır. İngilizce ayların sıralanışı şu şekilde verilmektedir. Aylar months olarak ifade edilmektedir. Sıralama yapacak olursak ocak- January , şubat- February, Mart- March, nisan- April, mayıs- May, haziran- June, temmuz- July, ağustos- August, eylül- September, ekim- October, kasım- November, aralık- December olarak sıralamak mümkündür. Bir kişi hangi ayda olduğumuzu sormak isterse direk What month is it? Sorusunu yöneltebilir. Bunun yanı sıra cevap olarak it is November şeklinde kolay bir kullanım bulunmaktadır. Hangi aydaysak November yerine onu yazmamız gerekir. Küçük çocuklara aylar öğretilirken şarkı kullanılmaktadır. Bu sayede öğrenim daha kolay ve keyiflidir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*